Powiat Turecki

Przykona: Radni podarowali okno na świat

– W mojej sytuacji komputer jest oknem na świat, daje niezależność – napisał w liście do radnych z Przykony Mariusz Haraśny.

To właśnie oni podarowali niepełnosprawnemu mieszkańcowi Lasek nowy laptop, dzięki któremu może pracować i pokonywać bariery.

Dla 40-letniego dziś Mariusza Haraśnego czas zatrzymał się w 1998 roku. Po feralnym skoku do wody, złamaniu kręgosłupa, paraliżu lekarze nie dawali wielkich nadziei. Wtedy jednak – jak podkreśla sam pan Mariusz – rozpoczęło się jego drugie życie, które trwa już 21 lat. Każdy dzień jest wielkim wyzwaniem, a najprostsze sprawy wymagają pomocy innych. W takiej sytuacji komputer staje się oknem na świat, pozwala obsługiwać telefon, ale te jest w przypadku pana Mariusza narzędziem pracy. Jego poprzedni komputer już nie nadawał się do użytku, dlatego radni z gminy Przykona dobrowolnie przekazali część swoich diet na zakup nowego laptopa.

– Cieszę się, że udało nam się doprowadzić do takiej sytuacji. Ta inicjatywa pochodzi od rady i to są datki dobrowolne radnych ze swoich diet – mówił wzruszony podziękowaniami od pana Mariusza przewodniczący rady gminy Maksymilian Majchrzak.