Stowarzyszenie „Koniczynka” z Władysławowa, odpowiadając na zaproszenie głównego organizatora XIX Paraspartakiady Śląska i Zagłębia Stowarzyszenia NEURON z Dąbrowy Górniczej, wyruszyło 28 listopada 2018r. z dziesięcioosobową grupą osób niepełnosprawnych z powiatu tureckiego na Śląsk, aby tam wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu.

Na kanwie owocnej, a zapoczątkowanej jeszcze w minionym roku, współpracy ze Stowarzyszeniem NEURON z Dąbrowy Górniczej uczestniczyliśmy jako jedyna drużyna spoza Śląska i Zagłębia w Paraspartakiadzie osób niepełnosprawnych. Na Śląsku spotkaliśmy się z miłym przyjęciem szczególnie ze strony pana Prezydenta Dąbrowy Górniczej, który podarował nam nagrodę specjalną – miniwieżę SONY oraz obdarował wszystkich nas koszulkami promującymi aktywny tryb życia.

Grupa będąca pod opieką Stowarzyszenia „Koniczynka” z ogromnym entuzjazmem zaangażowała się w zmagania sportowe i brała udział we wszystkich możliwych konkurencjach. Ku wielkiemu zdumieniu, ale i radości wszystkich Michał Matela – uczeo Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego we Władysławowie, zdobył zaszczytne 3. miejsce w konkurencji tor przeszkód.

Michał został wyróżniony medalem i dyplomem. Miłym akcentem imprezy było wręczenie medali za uczestnictwo wszystkim zawodnikom Paraspartakiady.

Udział w tego typu przedsięwzięciach to wielka przyjemność. Z satysfakcją można bowiem podziwiać niezwykłe zaangażowanie zawodników, którzy poprzez uśmiech potrafią przełamać wszelkie lody.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Prezesowi Zarządu Stowarzyszenia NEURON w Dąbrowie Górniczej Panu Bogdanowi Zandeckiemu za zaproszenie do udziału w XIX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia Osób Niepełnosprawnych. Była to dla nas kolejna wspaniała przygoda i życzylibyśmy sobie, aby tego typu przedsięwzięć było więcej.Dlatego mówimy do zobaczenia na XX Paraspartakiadzie Śląska i Zagłębia.

Beata Modrzejewska
Prezes zarządu